Co vám mohu nabídnout?

VÝUKOVÉ PROGRAMY

Výukové programy, které nabízím, se dělí na programy vyučované pomocí internetu tzv. online programy 
a na klasické prezenční kurzy, kam klienti musejí docházet osobně a přímo se mnou během výuky pracují. Nejdříve je tedy dobré si rozmyslet, zda chcete studovat na dálku (online) nebo prezenčně (tzn. docházet do kurzu v Praze). 

V obou formách výuky se pak programy dělí podle svého obsahového zaměření na: novinařinu, psaní beletrie (knížky) a scenáristiku (psaní pro film a televizi). Kromě toho se programy dělí dle typu výuky na "klasické" a "dílny". 

V klasických programech je kombinován výklad s praktickými cvičeními a v dílnách se pracuje jen a pouze s texty, žádná teorie se v nich neučí.

Všechny mé programy jsou určeny pro zájemce od ukončeného základního vzdělání, jen velmi výjimečně pořádám programy pro děti. Pokud je dítě v osmé nebo deváté třídě ZŠ hodně vyspělé a literárně talentované, stačí mi napsat a takovéto děti mohou být také přijaty do zde nabízených programů (děje se to pravidelně). Většina programů je vhodná pro úplné začátečníky a mírně pokročilé. Pokud je tomu jinak, je to vždy u programu napsáno. Níže si můžete začít vybírat, co by vás zajímalo a byvilo!


ONLINE PROGRAMY

Výhodou online programů je značná flexibilita a pohodlí. Studovat můžete kdy chcete a odkud chcete, bez ohledu na kontinent. Stačí mít jen počítač (nebo tablet) a připojení k internetu. Lekce v online kurzech jsou přístupné nonstop, bez ohledu na státní svátky a dny volna, nebo denní či noční hodinu.

Online kurz tvůrčího psaní
Program je určený pro úplné začátečníky. Obsahuje celkem 30 lekcí, většina z nich je zakončena domácím úkolem. Prvních 10 lekcí se věnuje novinařině (psaní pro noviny, časopisy a internet) a zbylých 20 lekcí pak tvorbě příběhu a psaní beletrie (knížek). Ve studiu máte značnou flexibilitu, můžete studovat jen ty lekce, které vás zajímají. Kdo vypracuje všechny domácí úkoly, obdrží po absolvování kurzu na památku osvědčení. Chci více informací.

Online kurz scenáristiky
Program je určený pro úplné začátečníky. Obsahuje celkem 24 lekcí, většina z nich je zakončena domácím úkolem. V kurzu se naučíte, jak psát televizní a filmové scénáře. V televizní tvorbě se seznámíte
s tvorbou zábavných televizních pořadů a soutěží. Ve studiu máte značnou flexibilitu, můžete studovat jen ty lekce, které vás zajímají. Kdo vypracuje všechny domácí úkoly, obdrží po absolvování kurzu na památku osvědčení. U tohoto kurzu počítejte s poměrně velkou časovou náročností pro vypracovávání domácích úkolů. Chci více informací.

Individuální vedení při psaní knihy nebo scénáře
Program je určený pro všechny autory, kteří mají napsanou první verzi své knihy nebo scénáře. Pod mým vedením budete na textech dělat úpravy, aby získaly takovou úroveň, že bude možné nabízet je nakladatelstvím nebo filmovým produkcím. Program je dostupný ve dvou variantách, a sice s menší a s větší časovou náročností pro autora. V tomto programu stabilně vzniká největší počet knížek, které jsou pak úspěšně vydávány nakladatelstvími. Do této chvíle jich je přes stovku! 

Chci více informací o vedení při psaní knihy.

Chci více informací o vedení při psaní scénáře. 

PREZENČNÍ PROGRAMY

K nejoblíbenějším prezenčním (tedy docházkovým) programům patří:

VELKÝ KURZ TVŮRČÍHO PSANÍ

JAK NAPSAT KNIHU?

DÍLNY TVŮRČÍHO PSANÍ.

DÍLNY SCENÁRISTIKY

PSANÍ PODLE SKUTEČNÉHO PŘÍBĚHU.

JAK PSÁT DIALOGY?

VÍKENDOVÉ KURZY - různě tematicky zaměřené, z různých oborů.

Všechny prezenční kurzy se konají v centru Prahy. Do učebny je velmi dobré MHD spojení a pohodlně se tam dostanete také z Hlavního nádraží i z autobusových nádraží.

SOUKROMÉ KONZULTACE

Přejete si se mnou konzultovat nějaký problém nebo přímo literární text? Konzultace upřednostňuji online formou přes aplikaci ZOOM, výjimečně, pokud mi to čas umožní, mohu se s Vámi domluvit na osobní konzultaci. Pokud je konzultace osobní, koná se v centru Prahy v učebně, kde pořádám své kurzy. Cenové podmínky najdete v ceníku.

Pokud jsem velmi časově vytížená, konzultace neposkytuji.