Jak napsat knihu?

Oblíbený prezenční sobotní kurz! Vynikající příležitost pro mimopražské i pro ty, kteří v běžném pracovním týdnu zkrátka na kurzy nemají čas.


Kurz je zaměřený na psaní beletrie. Prezenční forma s výukou jednou za čas v sobotu. Chcete napsat knihu a schází vám znalost řemesla? Víte, jaké fígle používají spisovatelé na celém světě, aby jejich kniha byla čtivá a zajímavá? Chcete vědět, jak na to? Pak je tento kurz vhodný pro Vás!
Momentálně není vypsán žádný termín tohoto kurzu, protože se věnuji psaní románu a všechny víkendy nutně potřebuji pro práci na knize. Pokud bych se rozhodla termín kurzu vypsat, najdete to zde.


Chcete se zatím o tomto kurzu něco dozvědět? Pak nabízím základní informace:

Kurz je určen autorům se zájmem dozvědět se, jak se píše novela a román. Pomůže i těm, kteří již mají svou první knihu v šuplíku a nyní si dál nevědí rady, nedokážou posoudit její kvalitu a neumějí sami objevovat v textu chyby, aby dokázali text zdárně upravit do finální podoby.
Úroveň studia je poměrně vysoká a je třeba také počítat s jistou studijní náročností. Kurz je určen naprostým začátečníkům bez jakýchkoliv znalostí a studijní časová náročnost činí minimálně 3 hodiny měsíčně (na udělání domácích úkolů + eventuálně osvěžení si odpřednášené teorie). Dělání domácích úkolů není povinné, ale je základním předpokladem k dosažení vynikajících výsledků.
Po absolvování kurzu by měl být kurzista schopen samostatně se pustit do psaní novely nebo románu, měl by být schopen odhalovat chyby ve svém textu a měl by mít základní znalost řemesla. Kromě teorie z oblasti tvorby novely a románu se kurzisté také seznámí s celou řadou praktických informací, aby věděli, jak začít novelu nebo román psát a jak při práci postupovat. Kurz obsahuje celkem 24 hodin výuky (hodina = skutečně 60 minut výuky). Výuka je rozdělena do šesti sobot a koná se v učebně v centru Prahy.

Jak vše probíhá?

Jedná se o klasické spojení ústního výkladu s názornými ukázkami. Hodně pozornosti je věnováno přímo psaní textů a jejich následnému rozboru a analýze. Vlastnit notebook, který si účastník přiveze s sebou na výuku, je výhodou. Dále je výhodou vlastnit flash-disk (doporučuji). Po celou dobu trvání kurzu mají kurzisté navíc přístup do online lekcí umístěných na stránkách www.kurzy-psani.cz, kde najdou probíraná témata zpracovaná ještě i v písemné formě, mohou si látku znovu přečíst a nebo i vytisknout.
Důležitou součástí výuky je nepřetržitý emailový kontakt s lektorkou. Kurzisté posílají domácí úkoly (různá cvičení) lektorce a následně jsou domácí úkoly podrobně rozebírány přímo ve výuce, kde jsou kurzistům podrobně vysvětleny všechny chyby, které v úkolech udělali. I když se tedy sobotní výuková setkání nekonají každý týden, přesto je práce v kurzu poměrně intenzivní a je také nutné počítat s domácí prací a přípravou. Kurz je zakončen rozborem prvních 5 stránek novely každého účastníka kurzu.

Cenu kurzu najdete v CENÍKU. (Pokud tam zatím není uvedena, bude uvedena v okamžiku, až bude kurz opět vypsán.)