Veřejné kurzy - obecné informace > Psaní beletrie (literatura fikce)

PSANÍ BELETRIE - JAK NAPSAT KNIHU


Kurz je zaměřený na psaní beletrie. Prezenční forma s výukou jednou za čas v sobotu, ideálně tedy vhodný i pro mimopražské zájemce! Chcete napsat knihu a schází vám znalost řemesla? Víte, jaké fígle používají spisovatelé na celém světě, aby jejich kniha byla čtivá a zajímavá? Chcete vědět, jak na to? Pak je tento kurz vhodný pro Vás! POUZE 15 KURZISTŮ! Zahájení kurzu: Kurz zatím nebyl pro školní rok 2021/2022 vypsán. Je možné, že bude vypsán v online podobě. V takovém případě by studium probíhalo přes aplikaci Zoom. Dojíždění do Prahy by pak nebylo nutné. Sledujte informace zde.


Kurz je určen autorům se zájmem dozvědět se, jak se píše novela a román. Pomůže i těm, kteří již mají svou první knihu v šuplíku a nyní si dál nevědí rady, nedokážou posoudit její kvalitu a neumějí sami objevovat v textu chyby, aby dokázali text zdárně upravit do finální podoby.

Úroveň studia je poměrně vysoká a je třeba také počítat s jistou studijní náročností. Kurz je určen naprostým začátečníkům bez jakýchkoliv znalostí a studijní časová náročnost činí minimálně 3 hodiny měsíčně (na udělání domácích úkolů + eventuálně osvěžení si odpřednášené teorie). Dělání domácích úkolů není povinné, ale je základním předpokladem k dosažení vynikajících výsledků.

Po absolvování kurzu by měl být kurzista schopen samostatně se pustit do psaní novely nebo románu, měl by být schopen odhalovat chyby ve svém textu a měl by mít základní znalost řemesla. Kromě teorie z oblasti tvorby novely a románu se kurzisté také seznámí s celou řadou praktických informací, aby věděli, jak začít novelu nebo román psát a jak při práci postupovat. Kurz obsahuje celkem 24 hodin výuky (hodina = skutečně 60 minut výuky). Výuka je rozdělena do šesti sobot a koná se v učebně literární agentury MÁM TALENT na adrese Na louži 1, Praha 10. Na místo je velmi dobrá doprava pomocí MHD ze všech koutů Prahy a učebna se nachází nedaleko Nádraží - Vršovice, kam jezdí vlaky z Hlavního nádraží každých 10 minut!

Pro výuku jsou vypsána tato výuková data:
TURNUS 1/2020:TURNUS 2/2020:TURNUS 3/2020:
nevypsánonevypsánonevypsáno
nevypsánonevypsánonevypsáno
nevypsánonevypsánonevypsáno
nevypsánonevypsánonevypsáno
nevypsánonevypsánonevypsáno
nevypsánonevypsánonevypsánoSobotní výuka čítá 4 výukové hodiny (240 minut). Rozvrh výuky je vždy následující:11.00 - 12.00 výuka (1. hodina)
12.00 - 12.15 přestávka
12.15 - 13.15 výuka (2. hodina)
13.15 - 14.45 přestávka na oběd
14.45 - 15.45 výuka (3. hodina)
15.45 - 16.00 přestávka
16.00 - 17.00 výuka (4. hodina)(Poznámka: V okolí se nacházejí hospůdky a restaurace, kde je možné se za rozumnou cenu naobědvat.)

ZPŮSOB STUDIA: Jedná se o klasické spojení ústního výkladu s názornými ukázkami. Hodně pozornosti je věnováno přímo psaní materiálů a jejich následnému rozboru a analýze. Vlastnit notebook, který si účastník přiveze s sebou na výuku, je výhodou. Dále je výhodou vlastnit flash-disk (doporučujeme). Po celou dobu trvání kurzu mají kurzisté navíc přístup do online lekcí umístěných na těchto stránkách, kde najdou probíraná témata zpracovaná ještě i v písemné formě, mohou si látku znovu přečíst a nebo i vytisknout.

Důležitou součástí výuky je nepřetržitý emailový kontakt s lektorkou. Kurzisté posílají domácí úkoly (různá cvičení) lektorce a následně jsou domácí úkoly podrobně rozebírány přímo ve výuce, kde jsou kurzistům podrobně vysvětleny i všechny chyby, které v úkolech udělali. I když se tedy sobotní výuková setkání nekonají každý týden, přesto je práce v kurzu poměrně intenzivní a je také nutno počítat s domácí prací a přípravou. Kurz je zakončen rozborem prvních 5 stránek novely každého účastníka kurzu.

NEJBLIŽŠÍ VYPSANÝ TERMÍN KURZU: zatím nevypsáno

KURZ SE KONÁ VE VYPSANÝCH SOBOTNÍCH VÝUKOVÝCH BLOCÍCH, ČASOVĚ VŽDY OD 11.00 DO 16.30 HODIN (čas si udělejte do 17,00h)

LEKTOŘI: Mgr. Markéta Dočekalová, Ing. Věra Fleknová
PODMÍNKY PRO ÚČAST V KURZU: začátečník, minimálně ukončené ZŠ (ukončená 9. třída ZŠ)
MAXIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ KURZU: pouze 15! Garantován individuální přístup a dostatek času na každého účastníka!


CENA A CO OBSAHUJE:
Při úhradě kurzovného 90 a více dní před datem konání kurzu: 5 900,-Kč
Při úhradě kurzovného 89 až 31 dní před datem konání kurzu: 7 200,-Kč
Při úhradě kurzovného 30 a méně dní před datem konání kurzu: 8 500,-Kč

Výše uvedené ceny platily pro již proběhlé turnusy a jsou zde spíše pro vaši orientaci. Pokud bude vypsán další turnus, ceny budou aktualizovány.

Za kurz zaplatíte tím méně, čím dříve si ho objednáte a uhradíte kurzovné. Při úhradě kurzovného rozhoduje datum, kdy bylo kurzovné připsáno na účet pořadatele. Pokud si kurz objednáte například 90 dní před datem jeho zahájení (tj. za 5 900 Kč), ale uhrazená částka bude na účet připsána v termínu 50 dní před zahájením kurzu (tj. platí cena 7 200 Kč), budete muset v den zahájení kurzu hotově doplatit kurzovné do patřičné výše (v tomto příkladu by se jednalo o doplatek ve výši 1300 Kč) dle výše uvedeného přehledu kurzovného.

ZPŮSOB PLATBY:

1) Jednorázově uhradíte plnou cenu kurzu na bankovní účet organizátora na základě faktury, kterou od organizátora obdržíte. Na této faktuře jsou uvedeny všechny údaje potřebné k provedení platby.

2) Uhradíte nejprve zálohu ve výši 3000,-Kč na bankovní účet organizátora,
a 1 měsíc před zahájením kurzu obdržíte fakturu k úhradě doplatku do plné ceny kurzu na bankovní účet organizátora.

3) Pozor, pokud se do kurzu hlásíte 89 a méně dnů před jeho zahájením, platí se záloha ve výši 4 300,-Kč.

3) Pokud se do kurzu hlásíte 30 a méně dní před datem konání kurzu, platí se záloha ve výši 5000,-Kč. V tomto případě je doplatek do plné ceny kurzu možno hradit jen a pouze v den zahájení kurzu platební kartou přes platební terminál přímo v učebně. Druhou možností je uhradit ihned při přihlášení plnou cenu kurzu převodem na bankovní účet.

3) Uhradíte zálohu jak je uvedeno v bodě 2) a doplatek chcete hradit až v den zahájení kurzu přímo lektorce. V takovém případě je možná platba pouze platební kartou přes terminál. Pozor! Platba v hotovosti není v žádném případě možná.

4) Hlásíte se na poslední chvíli (například večer před zahájením kurzu, nebo ten den ráno) za kurz můžete zaplatit platební kartou přes platební bránu na tomto webu v e-shopu. Tato platba je rychlá a místo máte závazně blokované ihned.Pozor! Platba v hotovosti v den zahájení kurzu není v žádném případě možná. Můžete zaplatit v učebně platební kartou přes platební terminál.

5) Kdykoliv chcete, můžete za kurz zaplatit platební kartou přes platební bránu na tomto webu v e-shopu. Tato platba je rychlá, místo máte závazně blokované ihned a není třeba čekat na zaslání faktury s údaji k provedení platby.

Pro všechny platí, že závaznou rezervaci místa Vám udělám jen tehdy, pokud máte složenou alespoň zálohu za kurz (nejdříve Vám udělám tzv. dočasnou rezervaci, která blokuje místo po dobu pěti dnů, než uhradíte zálohu za kurz nebo jeho plnou cenu, dle vaší volby).

Ve výše uvedené ceně je obsaženo 24 hodin výuky (hodina = 60 minut) + základní studijní balíček (obsahuje sešit, propisku, rozvrh kurzu a po dobu trvání kurzu neomezený přístup k lekcím zpracovaným na internetu), emailový kontakt s lektorkou, káva, čaj, voda během výuky a drobné občerstvení během výukyPořádání kurzu se řídí obchodními podmínkami (a storno podmínkami) uvedenými v menu v sekci KURZY. Kurz objednávejte
v e-shopu těchto stránek nebo e-mailem.
Poslední úprava stránky: 2021-08-02 16:27:55