Veřejné kurzy - obecné informace
Mgr. Markéta Dočekalová nabízí již od roku 2001 vysoce kvalitní kurzy z oblasti tvůrčího psaní, scenáristiky a kreativního myšlení. Zatím její kurzy a vzdělávací akce absolvovalo více než 10 000 studentů z řad veřejnosti a hrdě může říci, že jejich spokojenost byla skutečně vysoká. V referencích si můžete přečíst názory jejích studentů na kvalitu nabízených kurzů a pokud dostanete chuť přidat se k nim, stačí si přečíst nabídku kurzů a vybrat si. Markéta Dočekalová se dnes již může pochlubit skvělými výsledky: její studenti vydávají knihy, realizují divadelní hry a televizní inscenace, stávají se kvalitními přispěvateli do novin a časopisů, nebo začínají svou kariéru přímo u filmu!

Kromě kurzů určených pro širokou veřejnost realizuje Mgr. Markéta Dočekalová i specializovaná školení, kurzy, workshopy a semináře pro firmy a nejrůznější instituce /redakce novin a časopisů, produkční společnosti, televizní stanice, vzdělávací instituce atd./. O nabídce těchto individuálních programů šitých přímo na míru firemním zákazníkům, se můžete dozvědět v nabídce kurzů pro firmy (viz hlavní stránka).

ZÁKLADNÍ INFORMACE:U všech kurzů platí, že kurz se uskuteční jen při stanoveném minimálním počtu přihlášených studentů (tento počet se u jednotlivých kurzů liší). V případě nekonání kurzu, se dle obchodních podmínek posunuje termín zahájení kurzu o 4 až 6 týdnů a pokud ani potom nedojde k otevření kurzu, bude vám plná cena kurzu vrácena. Kurzy označené jako *BESTSELLER* se naplňují velice rychle a je o ně obrovský zájem. U těchto kurzů je vhodné pospíšit si s přihláškou!


STUDIJNÍ MATERIÁLY:Všechny kurzy obsahují základní studijní balíček a pokud jsou pro zdárný průběh výuky nutné nějaké materiály, pak je kurz také obsahuje. Kurzy neobsahují doporučenou literaturu a skripta, které si mohou zájemci zakoupit dle svého vlastního rozhodnutí a rovněž neobsahují učebnice, ve kterých je obsažena vyučovaná teorie. Tyto učebnice je možné objednat při objednávání kurzu za zvýhodněnou cenu oproti běžné prodejní ceně (pokud nejsou v obchodní síti vyprodané).

Specifika v případě různých kurzů:

VELKÝ KURZ TVŮRČÍHO PSANÍ: Všichni kurzisté mají po celou dobu kurzu přístup k perfektnímu studijnímu zázemí v zaheslované části těchto stránek. V tomto prostoru mají k dispozici přehledně sepsanou veškerou teorii, která se v kurzu vyučuje. Tyto materiály si mohou kdykoliv dle svého uvážení vytisknout. Učebnice TVŮRČÍ PSANÍ PRO KAŽDÉHO (1. až 3. díl) je dobré mít zejména pro období po absolvování kurzu, ale po dobu studia v kurzu se bez nich kurzista velmi dobře obejde. Rozhodnutí o zakoupení učebnic je tedy na každém účastníkovi.

VÍKENDOVÉ KURZY: K víkendovým kurzům doporučuji zakoupit učebnici z řady TVŮRČÍ PSANÍ PRO KAŽDÉHO, protože víkendový kurz je poměrně náročný a je dobré mít k dispozici materiál k opakování (pro dobu po absolvování kurzu). Pro zdárné absolvování kurzu však učebnice nutná není.

ONLINE KURZY: Učebnice k online kurzům nutná není, veškerá teorie je obsažena v kurzech.


POČET KURZISTŮ VE SKUPINĚ, METODA VÝUKY:Kurzy jsou unikátní zejména tím, že se NEjedná o masové vzdělávání a Markéta Dočekalová se zaměřuje na vysoce kvalitní individuálně zaměřenou výuku. Proto ve většině jejích kurzů najdete 8 až 15 účastníků. Výuka se skládá nejen z teorie, ale z celé řady praktických cvičení a filmových a televizních ukázek. Kurzisté si celou řadu věcí skutečně vyzkoušejí na vlastní kůži. U kurzů typu "přednáška" může být počet účastníků až 20.


VYUČUJÍCÍ LEKTOŘI:Pokud jsou v nabídce kurzy, které nevyučuje přímo osobně Markéta Dočekalová, potom je možné říci, že v kurzech vyučují výhradně lektoři s pedagogickou praxí a zároveň zkušení profesionálové z jednotlivých oborů. Najdete tu známé české režiséry, scenáristy, spisovatele, producenty a produkční, šéfredaktory a vedoucí pracovníky televizních stanic. Mnozí z nich jsou nositeli významných českých i zahraničních filmových, televizních a literárních cen. Životopis a údaje o vzdělání a kvalifikaci scenáristky a novinářky Markéty Dočekalové najdete na hlavní stránce v sekci ŽIVOTOPIS, eventuálně v sekci "O mně stručně".

Veškeré kurzy tvůrčího psaní a víkendové kurzy vyučuje Mgr. Markéta Dočekalová spolu s kolegyní Ing. Věrou Fleknovou. Věra Fleknová je zkušený pedagog s více než pětadvacetiletou praxí výuky na střední škole. Absolvovala všechny kurzy tvůrčího psaní Markéty Dočekalové a následně pak ještě dvouleté specializované studium určené pro pedagogy tvůrčího psaní. Následně více jak rok přednášela a vyučovala tvůrčí psaní pod supervizí Markéty Dočekalové. Obě lektorky spolu vyučují v sehraném tandemu již více než 8 let.


SLOŽENÍ STUDIJNÍCH SKUPIN:Studium je určeno pro zájemce od 14 let (u kurzů s místem konání v zahraničí od 15 let), horní věková hranice je neomezená. Proto se v kurzech setkáte se smíšenými kolektivy, ve kterých jsou zastoupeny takřka všechny generace. Tento fakt je také hojně využíván při výuce, protože pohledy různých generací na určitou problematiku jsou velice přínosné pro všechny kurzisty. Pokud to není u kurzu výslovně uvedeno, nejsou třeba žádné předchozí zkušenosti ani znalosti.


MÍSTO KONÁNÍ KURZU:Není-li uvedeno jiné místo konání, všechny zde nabízené docházkové kurzy se konají v PRAZE.

- Na místo je pohodlná doprava prakticky ze všech částí Prahy.

- Místo se nachází blízko vlakového nádraží, což je výhodné pro mimopražské účastníky.

- Na místo je pohodlné dopravní spojení od stanic metra.PŘIHLÁŠENÍ DO KURZU:Do kurzů se přihlašuje zájemce pomocí elektronického obchodu. Sekce "KURZY" v menu slouží k tomu, abyste se o kurzech dozvěděli co možná nejvíce informací. Pokud se ale rozhodnete si kurz objednat, přejděte v menu do sekce "E-SHOP" a tam kurz objednejte. Vše najdete na levé straně obrazovky v menu.Poslední úprava stránky: 2020-02-18 22:45:25