Jak správně používat burzu vašich děl?
Několik dobrých rad pro využívání BURZY SCÉNÁŘŮ A LITERÁRNÍCH DĚL:


Smyslem burzy scénářů na těchto stránkách je umožnit autorům nabízet své materiály a zástupcům televizí a filmových společností naopak umožnit z těchto nabídek vybírat. Samozřejmě, nikdo nebude tvrdit, že vám nápad nemůže někdo ukrást. Na druhou stranu by ovšem bylo velice bláznivé a pošetilé, své konkrétní nápady do inzerátů psát. Jde o to abyste nabídli svůj materiál v obecnější rovině a počkali až s vámi vstoupí konkrétní člověk v jednání. Zároveň by samozřejmě bylo vhodné abyste si své materiály registrovali (u notáře, formou dopisu nebo třeba u společnosti Dilia, detailní informace o registracích najdete například v mé knize "Tvůrčí psaní pro každého 3".). Současně však platí, že kdo syslí své nápady v šuplíku ze strachu, že mu je někdo ukradne, těžko kdy bude své nápady skutečně realizovat. Budete-li dbát níže uvedených rad, bude vám burza scénářů a literárních děl jistě k užitku!

- Svůj pořad a nebo nápad, který nabízíte, se snažte charakterizovat nejprve v obecené rovině tzn. o jaký typ pořadu se jedná, pro jakou cílovou skupinu je určen, co to je za žánr atd. Rozhodně do inzerátu nepište detaily, nepopisujte námět detailně, o to všechno si zájemce požádá již v rámci vaší komunikace.

- Ukázka scénáře, kterou můžete připojit (nebo ukázka z jakéhokoliv jiného materiálu) slouží zejména k tomu aby si kdokoliv dokázal udělat rychlou představu o vašich schopnostech v oblasti psaní. Pár stránek textu totiž mnoho napoví. Nejde tedy o to abyste v inzerátu všechno detailně prozradili a hned ukázali scénář. Jde spíš o ukázku, jak pracujete. Ideální je například přiložit ukázku 1 obrazu ze scénáře, který může zaujmout způsobem zpracování a vzbudí chuť k přečtení celého scénáře. To je smyslem přílohy.

- V inzerátu nepublikujte své nejlepší nápady! O to tu nejde, to si nechte na komunikaci s případným zájemcem.


Příklad vhodně podaného inzerátu:

Nabízím námět na zábavný televizní pořad určený spíš mladšímu publiku, žánr reality show, finančně spíše méně náročný než jak bývá u tohoto žánru zvykem. Předpokládaná stopáž 90 minut, zamýšleno pro 1 moderátora a 6 soutěžících. Myslím, že jde o jednoduchý, ale velice originální nápad. V příloze je ukázka 1 obrazu ze scénáře pilotního dílu.

V případě, že budete pochybovat o vhodném znění inzerátu, stačí se poradit. Zašlete email na info(zavináč)TvurciPsani.cz
Poslední úprava stránky: 2010-04-27 16:05:41