Analýza scénáře

Dramaturgická analýza scénářePokud se chystáte nabídnout někomu svůj právě dokončený filmový scénář, v prvé řadě si nechejte udělat jeho odbornou dramaturgickou analýzu. Proč? Protože není nic horšího, než si dát úmornou práci s hledáním kontaktu na proucenta a nakonec nabízet dílo, které vyžaduje přepsání a obsahuje elementární řemeslné chyby.

Obrovskou chybou začínajících autorů je totiž fakt, že věnují příliš velikou pozornost problematice prodeje a komu scénář nabídnout, namísto aby se v prvé řadě soustředili na kvalitu díla samotného. (Ono to má svůj hluboký smysl, že v USA řeší obchodní záležitosti autora pověřený agent.) Je nutné opravdu hodně přemýšlet o tom, kdy je už váš scénář skutečně hotov a připraven k nabídnutí. To je zásadní rozhodnutí, které může výrazně ovlivnit celý váš další autorský život. Český rybníček je maličký a zejména šoubyznys je pouze kruhem, ve kterém se pohybují stále titíž lidé. Pokud si uděláte ostudu, budete podruhé kohokoliv oslovovat již mnohem hůře. Z výše uvedených důvodů velmi doporučujisi objednat dramaturgickou analýzu scénáře, která by vám měla ukázat, zda je váš scénář již připraven k prodeji.

Protože jsem časově hodně vytížená, provádí tuto posudkovou činnost redakční tým mé literární agentury MÁM TALENT, s.r.o. Veškeré podrobnější informace najdete ZDE.

Poslední úprava stránky: 2021-08-01 15:26:50