Odborné články
V této části stránek si můžete číst různé odborné články z oblasti tvůrčího psaní, žurnalistiky, scenáristiky a mediálního světa obecně. Mnohé jsou psány velmi erudovanými profesionály, vítán je ale každý autor, který by se rád podělil o své autorské zkušenosti. Pokud máte článek, který byste na těchto stránkách rádi zveřejnili, pošlete mi ho na email info(zavináč)TvurciPsani.cz. Honoráře za články se bohužel nevyplácejí, jedná se o čistě dobrovolnickou činnost.

Aktuality / Články
<< předchozí    strana: 1|2|    další >>                Článků celkem: 11
Protože vás dnes a denně zajímá, jakým způsobem je možné své dílo (námět, scénář, báseň, text atd.) ochránit proti ukradení, rozhodla jsem se všechny důležité informace shrnout do tohoto článku. A když dovolíte, přidám i několik svých názorů.
Ivan Rossler: "Těch deset let práce na Nově byla jízda rychlíkem s minimálním počtem zastávek. Ještě že máme spací a jídelní vagón." (Rozhovor z roku 2003.)
Dnes bych se ráda vyjádřila k problému, který by se dal stručně označit jako "autorská genialita." (Text z roku 2005.)
Milan Šmíd a jeho me-zine o médiích, žurnalistice a dalších věcech života komentuje diskusi o televizní zábavě, která vznikla na těchto stránkách. (diskuse z roku 2003)
Víte, co se týče zábavy... já mám pocit, ze hodně záleží na tom, kdo se v pořadu objeví a jak velká reklama mu bude udělána. (Text z roku 2003.)
Diskuse na téma úrovně české televizní zábavy pokračuje. Ivan Rössler ve svém příspěvku reaguje na slova režiséra Vladimíra Forsta. (Text z roku 2003.)
Režisér Vladimír Forst reaguje na diskusi o televizní zábavě. (Text z roku 2003)
Reakce na článek Markéty Dočekalové o stavu televizní zábavy. (Text z roku 2003).
Režisér Adamec říká, že problém televizní zábavy není jen v panězích. Chybí údajně hlavně talenty! (Text z roku 2003)
Zdá se, že každý by uměl dělat televizní zábavu lépe, než ti, kteří jsou za to placení! (Text z roku 2003)
Poslední úprava stránky: 2010-04-18 23:49:21