Veřejné kurzy - obecné informace > Scenáristika

JAK NAPSAT FILM? (Filmová scenáristika)


Chtěli byste napsat scénář k celovečernímu filmu, ale vůbec nevíte jak na to? Tento sobotní kurz vás uvede do problematiky psaní filmových scénářů. Termín: 5.2. a 19.2. 2016


Tento kurz se pořádá ve dvou variantách. Buď jako sobotní kurz, kdy se celá výuka koná během jediné soboty, nebo jako kurz pořádaný v pracovní dny a potom je výuka rozdělena do dvou pracovních dnů po dvou hodinách.

Sobotní kurzy jsou speciálně určené zájemcům, kteří nemají čas anebo možnosti (jsou například mimopražští) docházet během pracovního týdne do kurzu v Praze a online forma studia přes internet jim nevyhovuje. Současně jsou také ideálním rozšířením studia pro účastníky online kurzů, kteří se chtějí osobně setkat s lektorkou a obohatit online výuku intenzivním kurzem typu "face to tace" (tváří v tvář). Během jediné soboty se naučíte poměrně hodně teorie a vyslechnete celou řadu praktických rad přímo ze scenáristické praxe. Tato sobota se může ve vaší scenáristické kariéře stát na dlouho nejdůležitější sobotou ve vašem životě!


SOBOTNÍ KURZ "JAK NAPSAT FILM" SE KONÁ V TERMÍNU: 5. 2. a 19. 2. 2016 (dva pracovní dny, vždy od 18 do 20h)

Tento kurz je určen všem zájemcům, kteří by se chtěli něco dozvědět o tom, jak se připravuje a vymýšlí film, a jak se píše filmový scénář ke klasickému celovečernímu filmu. Lektorka byla jednou ze zakládajících scenáristek a dramaturgyní televizního seriálu Ulice a byla podepsána pod více než 650 jeho díly. Na poli zábavné televizní tvorby zrealizovala více než 2000 scénářů. Kromě jiného je autorkou jednoho televizního filmu a scenáristiku čtvrtým rokem vyučuje také na pražské FAMU. (Více viz profesní životopis v menu.)
V tomto kurzu se naučíte základní pravidla filmové scenáristiky a dozvíte se také mnoho důležitých, praktických informací. Kromě toho se také dozvíte, jaká jsou formální pravidla psaní filmového scénáře (úprava, vzhled), a co má která profese ve filmovém štábu vlastně na starosti.

ROZVRH KURZU:
Pokud je kurz pořádán v sobotu, začíná vždy v 11 hodin dopoledne a končí v 17h. Obsahuje 4 čisté (60 minut x 4) hodiny výuky.

Pokud je kurz pořádán v pracovní dny, koná se vždy od 18 do 20h, a to ve dvou pracovních dnech ( tedy 2 x 2 hodiny).


POČET ÚČASTNÍKŮ KURZU: maximálně 12 účastníků (aby byl zachován individuální charakter práce lektorky s posluchači)


KDE SE KURZ KONÁ:
V prostorách literární agentury MÁM TALENT, s.r.o., Na louži 947/1, Praha 10 - Vršovice. Pokud do Prahy přijedete vlakem na Hlavní nádraží, je doprava do místa výuky nesmírně pohodlná. Stačí z Hlavního nádraží popojet vlakem na nádraží PRAHA - VRŠOVICE, vlak jezdí několikrát do hodiny. Vlakové nádraží Praha - Vršovice je jednu stanici tramvají nebo několik minut pěší chůze vzdáleno od učebny. Také spojení pomocí pražské MHD je ze všech konců města velmi dobré. Týden před konáním kurzu obdrží každý účastník podrobné informace, jak se na místo výuky dostat.

OBĚD:
Pokud se kurz koná v sobotu, oběd není v ceně kurzu. V okolí učebny se však nacházejí dobré možnosti stravování.CENÍKCENA A CO OBSAHUJE:
Při úhradě kurzovného 45 a více dní před datem konání kurzu: 1360,-Kč
Při úhradě kurzovného 30 až 44 dní před datem konání kurzu: 1480,-Kč
Při úhradě kurzovného 14 až 29 dní před datem konání kurzu: 2080,-Kč
Při úhradě méně než 14 dní před datem konání kurzu: 2690,-Kč
Uvedené ceny jsou včetně DPH 21%.

Za kurz zaplatíte tím méně, čím dříve si ho objednáte a uhradíte kurzovné. Při úhradě kurzovného rozhoduje datum, kdy bylo kurzovné připsáno na účet pořadatele. Pokud se tedy stane, že se přihlásíte včas, například 50 dní před datem konání kurzu, ale zaplatíte nakonec tak, že kurzovné bude připsáno na účet pořadatele 30 dní před datem konání kurzu, budete muset při nástupu do kurzu v hotovosti doplatit rozdíl ceny dle výše uvedeného ceníku.

Ve výše uvedené ceně jsou obsaženy 4 šedesátiminutové hodiny výuky, základní studijní materiály (vše, co potřebujete k sobotní výuce), káva a čaj. Dopravu do místa konání akce si zajišťuje každý účastník sám.

JAK SI REZERVOVAT MÍSTO V KURZU?
Pokud máte o tento kurz zájem, objednejte si ho e-shopu na těchto stránkách nebo na emailové adrese info(zavináč)TvurciPsani.cz.

Konání kurzu se řídí obchodními a storno podmínkami zveřejněnými v menu v sekci KURZY.
Poslední úprava stránky: 2017-05-28 15:57:41