Veřejné kurzy - obecné informace > Psaní beletrie (literatura fikce)

LETNÍ ŠKOLA TVŮRČÍHO PSANÍ 2017


ZAMĚŘENÍ: Stavba příběhu a budování postav. Termín konání: 8. 7. - 15. 7. 2017


LETNÍ ŠKOLA TVŮRČÍHO PSANÍ 2017
Termín konání: 8. 7. - 15. 7. 2017


Letní škola pod vedením Markéty Dočekalové má již šestnáctiletou tradici. Patří k nejoblíbenějším kurzům v nabídce a zájemcům nabízí skutečně intenzivní týdenní výukový program, který je každý rok zaměřený na jinou problematiku.

PRO ROK 2017 PLATÍ TOTO ZAMĚŘENÍ: Celý týden budou probíhat tzv. DÍLNY TVŮRČÍHO PSANÍ s důrazem na STAVBU PŘÍBĚHU a na BUDOVÁNÍ POSTAV.

Akce bude zaměřena na práci s textem. Každý účastník si musí na akci přivést své vlastní texty a pod vedením lektorky se bude v těchto textech učit hledat slabá místa a chyby, které se bude následně učit opravovat. Současně se budou všichni trénovat ve hledání chyb v cizích textech. Pobyt je také zaměřen na rozvoj slovní zásoby a otevření (povzbuzení) fantazie. V rámci doprovodného programu si budeme promítat zajímavé filmy a diskutovat o nich.


Kurz je určen pro všechny znalostní úrovně zájemců, a to jak pro naprosté začátečníky, tak pro mírně pokročilé autory, kteří si myslí, že již o psaní něco vědí a rovněž pro autory, kteří se domnívají, že psaní již dobře ovládají. Hledání chyb a následné procvičování bude hodně zaměřeno na stavbu příběhu a správné vymyšlení postav (zajímavé, atraktivní a plastické postavy, které přirozeně a věrohodně mluví apod.)

Obzvláště vhodný je tento kurz pro všechny autory, kteří plánují napsat jednou knihu nebo by chtěli pravidelně psát do noviny a časopisů, nebo na internet.


Co můžete od kurzu očekávat?

- Budete se učit hledat chyby ve vlastních textech.
- Budete se učit hledat slabá místa ve vlastních textech.
- Totéž budete dělat i s cizími texty.
- Budete se učit, jak chyby opravit, jak slabá místa posílit apod.
- Budete dělat nejrůznější cvičení na rozšíření slovní zásoby a posílení fantazie.
- Získáte představu, jakou úroveň mají vaše texty (kolik v nich máte chyb a také si budete moci své texty porovnat s jinými texty)
- Zjistíte, co obnáší škrtání a přepisování textů a naučíte se, jak to správně dělat.
- Budete si všechno zkoušet přímo samotným psaním a přepisováním vlastních textů!
- uděláte si jasno v tom, jak se správně píše příběh
- uděláte si jasno v tom, jak se vymýšlejí nezapomenutelné postavy
- Poznáte lidi, kteří mají stejného koníčka.
- Uvidíte několik skutečně zajímavých filmů.

- KURZ OBSAHUJE CELKEM 20 HODIN PROGRAMU DÍLEN (včetně cvičení) + 10 hodin večerního doprovodného programu (tzn. 3 x promítání filmů s následným rozborem a s tvůrčí diskusí, 2 x táborák s grilováním).

Vyučující lektoři:
Mgr. Markéta Dočekalová
Ing. Věra Fleknová

POČET ÚČASTNÍKŮ KURZU: maximálně 7 účastníků, aby byl zachován individuální charakter práce lektorky s posluchači.

UBYTOVÁNÍ BĚHEM KURZU:
Svou povahou je tento pobytový kurz vhodný pro klienty, kteří mají sportovní a dobrodružnou povahu a neočekávají luxus. Díky snížení úrovně ubytovacích služeb tak může být tento týdenní pobyt nabízen za velmi atraktivní cenu.

Ubytování je na úrovni jednoduchého kempu. Zázemí pro výuku i ubytování poskytuje velká rekreační chata v Řevnicích u Prahy. V chatě je pro kurzisty k dispozici koupelna s vanou (teplá + studená voda), splachovací wc a kuchyňka vybavená lednicí, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí a elektrickým dvouplotýnkovým vařičem. Každý účastník si musí vzít s sebou spacák (nebo dle dohody prostěradlo a povlečení)). Spaní bude umožněno v chatě, k dispozici jsou dva pokoje, jeden je čtyřlůžkový a jeden třílůžkový. Pokoje nejsou vybavené ani koupelnou, ani záchodem, toto zařízení je v chatě společné pro všechny účastníky kurzu.
Kdo by měl zájem si přivést vlastní stan, je možno si ho postavit na pozemku u chaty (ten je dostatečně velký, 900m2). Nejsou k dispozici ani ručníky, i ty si musejí přivést účastníci vlastní.

Celkem je tedy v chatě k dispozici ubytování pro 7 účastníků kurzu. Běžně mívá Letní škola kapacitu 10 účastníků, ale protože letos budou účastníci pracovat se svými texty, což je časově náročnější, než výuka založená na přednáškách, je počet účastníků Letní školy letos snížen na 7.

Ubytovací místa v chatě budou obsazována v pořadí, v jakém se budou zájemci hlásit. Vzhledem k tomu, že jsou muži i ženy ubytováni zvlášť, může nastat situace, že například bude k dispozici poslední volné místo, a to bude určeno výhradně pro muže, protože bude volno v pánském pokoji. Pokud by se v takovém případě hlásila na kurz žena, musela by si buď zajistit ubytování sama v blízkých Řevnicích a denně dojíždět, nebo je možnost postavit si stan na zahradě.

UBYTOVÁNÍ V CHATĚ JE BĚHEM KURZU ZCELA ZDARMA, ÚČASTNÍCI PLATÍ POUZE 300 KČ POPLATEK ZA SPOTŘEBU ENERGIÍ V CHATĚ (VODA, ELEKTŘINA, EVENTUÁLNĚ UHLÍ.) Příspěvek na spotřebu energií je fixní platbou, která se nevyúčtovává a kurzista je ji povinen uhradit v plné výši ještě před zahájením kurzu, a to bez ohledu na výši spotřeby energií. Tato platba je povinná pro všechny účastníky, kteří budou ubytováni v chatě nebo ve stanu na zahradě u chaty.

Pokud budete na výuku dojíždět (ubytovat se budete sami v některém z penzionů nebo hotelů v přilehlých Řevnicích nebo budete denně dojíždět z domova), pak platíte snížený fixní poplatek za spotřebu elektrické energie a vody, což vám umožňuje během dne, který budete trávit na tomto místě, využívat zařízení kuchyně (ohřát si nebo uvařit oběd, večeři, využívat lednici pro uskladnění svých potravin, udělat si kávu, používat splachovací wc apod.) Snížený poplatek pro tyto účastníky činí 150 Kč / osoba / kurz.CENÍK


CENA A CO OBSAHUJE:
Při podání závazné přihlášky na kurz 45 a více dní před datem konání kurzu: 4000 Kč
Při podání závazné přihlášky na kurz 30 až 44 dní před datem konání kurzu: 4500 Kč
Při podání závazné přihlášky na kurz 14 až 29 dní před datem konání kurzu:4800 Kč
Při podání závazné přihlášky na kurz méně než 14 dní před datem konání kurzu: 5000 Kč

Cena obsahuje 20 hodin výukového programu + 10 hodin večerního doprovodného programu, pro ubytované v chatě pak také spotřebu energií, která je ovšem podmíněna uhrazením fixního poplatku za spotřebu energií ve výši 300 Kč / osoba / pobyt.
Neubytovaní účastníci platí rovněž fixní poplatek, avšak ve snížené výši, a to 150 Kč / osoba / kurz, což jim umožňuje používat kuchyň k přípravě svých jídel během dne + používat splachovací wc v chatě.

Za kurz zaplatíte tím méně, čím dříve si ho závazně objednáte. Na výši kurzovného má vliv datum, kdy jste se závazně emailem nebo přes eshop přihlásili. V případě, že se závazně přihlásíte a potom svou účast v kurzu zrušíte, vztahují se na Vás následující storno poplatky:

Zrušíte-li svou účast v kurzu 14 a více dní před datem konání kurzu, činí storno
2000 Kč (tedy propadá celá uhrazená záloha).

Zrušíte-li svou účast v kurzu méně než 14 dní a více než 3 dny před datem konání kurzu, činí storno 3000 Kč.

Pokud svou účast na akci zrušíte 3 a méně dní před začátkem akce, činí storno 4000 Kč.

Částka bude vymáhána i v případě, že by přihlášený kurzista neměl zatím uhrazenou ani žádnou zálohu, ani plnou cenu kurzu.
STRAVOVÁNÍ:
Každý účastník si sám zajišťuje stravování během pobytu. Vybavená kuchyň je kurzistům k dispozici. V případě zájmu jsou organizátoři připraveni několikrát do týdne zajet zájemcům autem pro objednaný nákup potravin. Za nákladové ceny si účastníci budou moci na chalupě zakoupit nápoje (minerálky, limonády, pivo, víno, káva, čaj) a také jídla jako polévky, guláše, karbanátky apod. Vše na základě dohody s organizátory. Péct se budou i domácí koláče, organizátoři budou jezdit nakupovat autem čerstvé pečivo apod.
Pro eventuální zájemce jsou v Řevnicích k dispozici četné restaurace. Vzdálenost od chaty je cca 10 minut jízdy autem nebo 25 minut pěšky (pěkná romantická procházka).

CESTA:
Cestu na místo konání kurzu si zajišťuje každý účastník sám, organizátor ale zajistí doprovod ze Řevnic až k chatě, aby nikdo nebloudil. Podrobně bude odjezd na místo domluven se všemi přihlášenými účastníky týden před datem konání kurzu.

Každý účastník obdrží týden před konáním akce podrobný popis cesty jak se na místo dostat.


JAK SI REZERVOVAT MÍSTO V KURZU?
Pokud máte o tento kurz zájem, objednejte si ho buď zasláním emailu na adresu info(zavináč)tvurcipsani.cz nebo v e-shopu na těchto stránkách. Ve své objednávce prosím uveďte:

- počet studijních míst, která objednáváte
- zda máte zájem o ubytování v chatě (případně, jestli budete spát ve vlastním stanu na zahradě)
- jestli jste ochotní sdílet pokoj s opačným pohlavím, nebo trváte na ubytování výhradně s kurzisty stejného pohlaví

ZPŮSOB PLATBY:

- Při přihlášení a požadavku rezervace místa se hradí záloha 2000,-Kč za každého účastníka. Zájemce obdrží zálohovou fakturu, na jejímž základě provede bezhotovostní platbu na účet organizátora.

- Při příjezdu na akci hradí účastník doplatek do plné výše kurzovného + 300,-Kč za energie.

- Pokud se zájemce hlásí na akci 14 a méně dnů před zahájením akce, skládá vždy na účet organizátora plnou cenu kurzu bezhotovostním převodem.

Konání kurzu se řídí obchodními podmínkami uvedenými na těchto stránkách a speciálními storno podmínkami zveřejněnými přímo na této stránce výše.

OBRÁZKY CHATY, KDE SE KURZ KONÁ:Poslední úprava stránky: 2017-05-26 13:15:39